Gizela Hronská oslavuje 95 rokov

Futbalový klub **FK JUPIE Podlavice** z Banskej Bystrice je známy ako liaheň bystrických talentov. Tento klub odchoval viacerých významných hráčov, vrátane Sylvestra (Slovan BA), Andreja Rendlu (Twente Enschede) a medzinárodne uznávanú hviezdu Marek Hamšík (Neapol).

Fotografia futbalového ihriska FK JUPIE Podlavice

Prípravný zápas medzi mužmi a dorastencami

Počas uplynulého víkendu sa v Radvani odohral priateľský zápas, v ktorom si zmerali sily hráči klubu FK JUPIE Podlavice. Pred oficiálnym začiatkom jarnej časti sezóny sa na ihrisku stretli mužské A-mužstvo pod vedením trénera Ivana Štulajtera a dorastenecké mužstvo pod vedením trénera Jozefa Ruska.

Zápas sa od úvodných minút niesol v priateľskej atmosfére. V 20. minúte otvoril skóre Michal Smekal z mužského tímu po výbornej akcii. Dorastenci pohrozili niekoľkými nepremenenými šancami, pričom Peter Loučka mal dobrú streleckú pozíciu, ale jeho pokus zneškodnil obranca mužov Martin Majling.

Pravidlo „nedáš - dostaneš“ sa potvrdilo v 30. minúte, keď Michal Smekal zvýšil vedenie mužov na 2:0. Hráči dorastu však bojovali a podarilo sa im znížiť stav na 2:1 gólom Petra Loučku. V závere prvého polčasu mal Tomáš Marek z dorastu niekoľko šancí, čo svedčí o bojovnom výkone.

Ilustračná fotografia futbalového zápasu dorastencov a mužov

Pokračovanie zápasu a výsledok

Druhý polčas pokračoval v podobnom duchu, pričom hráči oboch tímov predviedli pekné strelecké pokusy. Rastislav Kollár z mužského tímu zvýšil na 3:1 po hlavičke. Tomáš Šatánek z mužstva JUPIE Podlavice síce prestrelil bránu z dobrej pozície, ale vzápätí Peter Loučka z dorastu využil ďalšiu šancu a znížil stav na 3:2.

Martin Majling z mužského tímu sa tiež pokúsil streliť gól do brány dorastu, no neúspešne. Zápas tak skončil víťazstvom mužského tímu JUPIE Podlavice.

Plánované zápasy A-mužstva

Mužský tím JUPIE Podlavice odohrá ďalší prípravný zápas už tento piatok, 21. marca 2008, v Dolnej Ždani.

Rozpis zápasov A-mužstva v jarnej časti sezóny:

  • IV. kolo - predohrané: JUPIE Podlavice - FK 34 Brusno
  • 15. kolo - 6. apríla (nedeľa) o 15:30: MFK Revúca - JUPIE Podlavice
  • 16. kolo - 13. apríla (nedeľa) o 15:30: JUPIE Podlavice - Baník Ružiná
  • 17. kolo - 20. apríla (nedeľa) o 16:00: ŠK Selce - JUPIE Podlavice
  • 18. kolo - 27. apríla (nedeľa) o 16:00: JUPIE Podlavice - Baník Veľký Krtíš
  • 19. kolo - 4. mája (nedeľa) o 16:30: Slovan Tomášovce - JUPIE Podlavice
  • 20. kolo - 11. mája (nedeľa) o 16:30: JUPIE Podlavice - FC 98 Hajnačka
  • 21. kolo - 18. mája (nedeľa) o 17:00: JUPIE Podlavice - ŠK Nová Baňa
  • 22. kolo - 25. mája (nedeľa) o 17:00: FK Jesenské - JUPIE Podlavice
  • 23. kolo - 1. júna (nedeľa) o 17:00: JUPIE Podlavice - Baník Kalinovo
  • 24. kolo - 8. júna (nedeľa) o 17:00: Sklo Tatran Poltár - JUPIE Podlavice
  • 25. kolo - 15. júna (nedeľa) o 17:00: JUPIE Podlavice - CSM Tisovec
  • 26. kolo - 22. júna: (detaily zápasu nie sú uvedené)

Najkrajšie tímové góly VŠETKÝCH ČIAS v Premier League!

tags: #oslava #narodenin #pani #gizela #hronska #95